(תכנון אדריכלי – אדריכלות אקלימית ובת קיימא (בנייה ירוקה

המשרד מספק מגוון שירותי תכנון אדריכלי עם דגש על אדריכלות אקלימית ובת קיימא (בנייה ירוקה). התכנון מתבסס על ביצוע הדמיות אקלימיות (מהמתקדמות בעולם), המאפשרות השגת איכות גבוהה יותר, ומתן פתרונות אדריכלים, אופטימאליים, יצירתיים, וחדשניים. 


תכנון מוסדות חינוך ומבני ציבור, עם דגש אקלימי, אקולוגי, ותאורה טבעית איכותית

תכנון אדריכלי של מוסדות חינוך (כגון בתי ספר, מתנסים, וגני ילדים) ומבני ציבור (כגון מרכזי תרבות, ספריות, ובתי כנסת), הכולל דגש על מגוון פתרונות אקלימים ואקולוגים (בנייה ירוקה), תאורה טבעית איכותית, ושילוב ייחודיי של מגוון מרחבי לימוד, מפגש, ומשחק. רקע מקצועי מגוון, הן אדריכלי והן מדעי, וניסיון בתכנון אקלימי של מוסדות חינוך, מאפשר למשרד לתכנן בנייני חינוך בעלי איכויות ייחודיות וחדשניות.

תכנון פלוס (חבילת תכנון, ייעוץ, הדמיות, תקנים ירוקים)

שירותי תכנון הכוללים ייעוץ, הדמיות, ותקנים ירוקים. חבילת השירותים מאפשרת השגת איכות גבוהה יותר (מכיוון שאין צורך בתיאום), ועלות אטרקטיבית.

תכנון מבנים באזורי מדבר

תכנון אדריכלי של מבנים באזורים מדבריים, המנצלים באופן המיטבי את האקלים המקומי, באמצעות שילוב מגוון אסטרטגיות אקלימיות מתאימות, הן מסורתיות והן חדשניות. למשרד הן רקע אקדמי (דוקטורט במחלקה לאדריכלות מדברית במדרשת בן גוריון ומסטר באוניברסיטת אריזונה) והן ניסיון מקצועי רב שנים (כגון, בית ספר צין במדרשת בן גוריון, ופרויקטים נוספים), המאפשר תכנון נכון, מדויק, וחדשני, במיוחד עבור האקלים המדברי.

 

תכנון בניינים מאופסי אנרגיה

תכנון אדריכלי של בתים פרטיים, בניניי מגורים, ומעונות, להשגת מחזור אנרגיה חיובי (משמע צריכת האנרגיה השנתית של הבניין תהייה נמוכה מהאנרגיה המופקת על ידי מערכות סולריות המשולבות בו). עבור בניינים במישור החוף (הנדרשים להתמודד עם לחות גבוהה מאד בקיץ), עבור בניינים בהן לא ניתן להתקין מספיק מערכות סולריות, ועבור מבני ציבור (בהן לרוב צריכת האנרגיה גבוהה יותר) יעדי התכנון הינם צריכת אנרגיה נמוכה ביותר, קרוב ככל הניתן ל-“אפס אנרגיה”. השגת יעדים אלו מבוצעת באמצעות תכנון אקלימי קפדני, אשר באמצעות הדמיות אקלימיות (מהמתקדמות בעולם) מאפשר לבחון את התפקוד התרמי של מעטפת הבניין ושילוב מיטבי של מערכות קירור וחימום פסיביות.

תכנון מבני זכוכית אקלימים

תכנון אדריכלי של מבנים בעלי שטחי זיגוג נרחבים, באופן שמאפשר השגת שימור אנרגיה משמעותי, נוחות תרמית, ונוחות ויזואלית. תכנון חדשני וקפדני של מעטפת בניין שקופה (הכוללת הצללה, זכוכית חכמה, ואוורור), המבוצע בעזרת הדמיות תרמיות והדמיות תאורה טבעית, מאפשר תכנון בנייני זכוכית (שקופים) אשר הינם גם אקלימים (וכן למנוע את הבעיות השכיחות של עומס חום, צריכת אנרגיה גבוהה, וסנוור, הנגרמות מתכנון סטנדרטי של בנייני עתירי זכוכית).

 

תכנון אקלימי מפורט לחזיתות חכמות

תכנון אדריכלי-אקלימי מפורט לחזיתות ופתחי בניין, הכולל הכנת תוכניות ומפרטים ופיקוח עליון בעת הבנייה (עבור החזיתות בלבד). תהליך התכנון כולל אפיון מדויק של מאפייני החזיתות, כגון תכנון פתחים, זיגוג, הצללות, בידוד, אוורור טבעי, ומערכות דינאמיות. שכלול התכנון מתבצע בהסתמך על הדמיות אקלימיות, להבטחת נוחות תרמית וויזואלית ושימור אנרגיה מירביים, לרוב מעבר לדרישות תקני הבנייה הירוקה.

 

תכנון פרמטרי ירוק

תכנון אדריכלי-אקלימי מפורט לחזיתות ופתחי בניין, המבוסס על שיטות תכנון פרמטריות-אקלימיות של מאפייני החזיתות. (דומה לתכנון אקלימי מפורט לחזיתות חכמות, אך באמצעות שיטות פרמטריות). התכנון הפרמטרי מאפשר להגיע לגיאומטריות מורכבות (סטטיות או דינאמיות) אשר נותנות מענה מיטבי לאקלים המקומי.